WORTH: Podpora designu a kreativního průmyslu z programu EU COSME

Aktuálně otevřená druhá výzva WORTH Partnership Project je zaměřená na podporu partnerství napříč Evropou mezi talentovanými módními návrháři, kreativci, technology, výrobními podniky (SME) a technologickými firmami.

Do projektu WORTH Partnership se může přihlásit každý kreativec, designér, umělec, startup, technologická společnost či malý nebo střední výrobce z módního a spotřebního průmyslu.  Podporovány jsou odvětví módatextil, obuv, nábytek, home decor, kůže, kožešiny, šperky či jiné doplňky.

Partnerství musí tvořit minimálně dva partneři ze dvou různých zemí (COSME).

Projekt je financován z programu Evropské unie COSME, určený pro zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních podniků. Cílem projektu je vytvořit nové produkty a nápady, a to díky vymýšlení nových způsobů výroby, spolupráce nebo přijímání inovativních a průkopnických technik, procesů a obchodních modelů.

Výzva je otevřená do 24. 10. 2018.

Délka projektu: minimálně 9 měsíců

Podpořené projekty získají:

1) finanční podporu (až 10 000 €)

2) koučování na míru a odborné vedení specialisty pro zlepšení vědomostí a dovedností souvisejících s designem, technologiemi, výrobními procesy a obchodními strategiemi; přístup k financím; podporu umístění na trhu; právní podporu a řízení duševního vlastnictví

3) pomoc při navazování kontaktů, podporu usnadnit spolupráci a příležitosti na trhu

4) výsledek každého partnerství bude vystaven na dvou mezinárodních výstavách či veletrzích

Více informací o výzvě k dispozici zde: www.worthproject.eu/participate/

Pro konzultaci projektového záměru nebo pro pomoc při vyhledání vhodného projektového partnera kontaktujte Enterprise Europe Network (E macounova@tc.cz).

Zdroj: www.culturenet.cz

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.