Tandem Fryslân (Holandsko) pro holandsko-evropskou kulturní spolupráci – výzva

Program je určen těm, kdo pracují na poli kultury a umění a chtějí adresovat komunitní výzvy svého regionu zapojením se do mezinárodní sítě, šířením své práce a spoluprací s kolegy, kteří čelí podobným problémům. Vizí tandemu je vznik a úspěšná existence silných sítí kreativních komunit a kulturních hybatelů změn, které ovlivní své vlastní komunity a regiony. Jde o spolupráci 12 partnerů z holandské provincie Fryslân a 12 z dalších evropských zemí.

Tandem Fryslân je spojením aktivit Tandemu a holandské provincie Fryslân, jejíž hlavní městí Leeuwarden bude v roce 2018 evropským městem kultury a bude propagovat koncept otevřené komunity – tedy tak chce propojit svůj region se zájemci ze zbytku Evropy, navázat spolupráci a vzájemně se obohatit.

Na 24 vybraných účastníků se sejdou na Tandem Fryslân partner fóru, kde bude prostor pro networking a hledání svého protějšku, partnera pro spolupráci. Tandemy pak předloží své projektové koncepty a nakonec jich bude vybráno 7. Tyto získají nejen finanční podporu, ale i podporu celé globální sítě Tandem, mentoring, výměnu působení s partnerem a další příležitosti pro další rozvoj.

Účast není omezena na zavedené umělecké instituce, ale organizátoři vítají i spolky, neziskové organizace, veřejné organizace, sdružení, start-upy a iniciativy. Hlavním kritériem je být členem celého týmu a mít pevné kořeny v lokální komunitě. Také je ceněn zájem navrhování nových formátů kulturně-sociální práce, které by zapojovali místní a pomáhali jim utvářet jejich přítomnost i budoucnost.

Uzávěrka: 30. 9. 2017.

Více informací na odkazech níže.

www.tandemforculture.org

www.tandemforculture.org/stories/tandem-fryslan-call-for-applications/

 Zdroj:www.culturenet.cz
Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.