Sympozium Performative Schools v Itálii

Sympozium Performative Schools proběhne 18. a 19. června 2020 v rámci italského festivalu Santarcangelo a zaměří se na úlohu institucionalizovaných a dočasných škol performativního umění v současné společnosti.

Dvoudenní sympozium se zaměří na srovnání institucionalizovaných a dočasných škol performativního umění, kdy dočasnými školami jsou míněny festivaly, nezávislé iniciativy, workshopy vedené umělci a další formy organizace, které neposkytují stabilní zázemí spojené s určitým typem administrativy, akreditace či formálním způsobem výuky. Cílem sympozia je propojit zástupce obou typů škol a sdílet výukové strategie s ohledem na výzvy spojené se sílícím vlivem nacionální a neoliberální ideologie ve společnosti. Pro účast na symposiu je nutné odeslat životopis a abstrakt studie či návrh projektu o maximální délce 300 slov do 9. března 2020. Účast na sympoziu je zdarma, účastníci si hradí náklady spojené  s cestou a ubytováním.

Podrobné informace lze nalézt zde.

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.