Shadow of Freedom na Ukrajině o Parajanovi

Mezinárodní umělecká rezidence Shadow of Freedom na Ukrajině o Parajanovi
Proběhne 20. až 27. 8. 2017 ve lvovské čtvrti Levandovka, kde se vytvoří kreativní hub spojující umělce z nejrůznějších zemí. Jsou konány v rámci festivalu Sergeje Parajanova. Proto by rezidence měly být co nejsvobodnější, nesvázané pravidly a limity. Tématem bude právě svoboda kreativity – sám festival tak sleduje odkaz „nebezpečně svobodného“ Parajanova. Preferovanými formáty děl jsou: nová média, instalace, performance, landart, koláž, malba či jiné.
Pro lepší porozumění tématům je doporučeno nastudovat si peripetie Parajanova života, jeho korespondenci, dílo, tvorbu jeho uměleckých přátel (Fellini, Tarkovskij atd.) atd.
Pokryty budou náklady na dopravu, ubytování ve Lvově, stravu a realizaci projektu.
V rámci přihlášky je třeba zaslat CV a portfolio.
Uzávěrka: 30. 6. 2017.
Detaily hledejte na webu: http://parajanov.in.ua/en/
Freedom of Creativity at the festival named after the so-called “Dangerously free person” – Serhiy Parajanov.
Zdroj: Culturenet, 14. 6. 2017

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O bj

Mgr. Blanka Jiráčková (1950) vystudovala Střední knihovnickou školu v Praze, v roce 1978 ukončila studia na FF UK – obory dějiny umění a etnografie, je kurátorkou a kritikem umění. Pracovala v Náprstkově muzeu, Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, ÚLUVu, v Národní galerii v Praze, SČVU, ČFVU. V letech 1990 – 2015 byla šéfredaktorkou čtrnáctideníku výtvarného umění Ateliér.