Rezidenční pobyt v Jordánsku a Libanonu v oblasti kurátorství a kulturního manažerství

Institut umění – Divadelní ústav (IDU), ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR, a Institut úzkosti & Are | are-events.org vypisují výběrové řízení na měsíční výzkumný pobyt v oblasti kurátorství a kulturního manažerství v rámci programu iniciativy Institutu úzkosti & Are | are-events.org a ve spolupráci s ammánskou rezidenční organizací Spring Sessions.

Měsíční výzkum v Jordánsku a Libanonu by měl být uskutečněn od poloviny listopadu do poloviny prosince 2019. Přesné termíny lze dohodnout.

Pobyt je určen především kurátorům a kulturním manažerům a není určen pro studenty středních a vysokých škol vyjma studentů doktorandského studia. Témata výzkumu jsou otevřená, cílem je především otevření možností spolupráce mezi českou, jordánskou a libanonskou uměleckou scénou.

Žadatelé musí mít české státní občanství nebo trvalý pobyt na území České republiky. Účastníkovi budou hrazeny cestovní náklady, pobyt a příspěvek na rezidenci ve výši 900 EUR.

Termín uzávěrky je 1. 10. 2019.

Více na http://rezidence.idu.cz/2019/jordansko-a-libanon2019/

Zdroj: www.culturenet.cz

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.