Rezidenční pobyt Syros a Tilos, Řecko

Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Institutem úzkosti & Are|are-events.org vypisují výběrové řízení na měsíční tvůrčí pobyt v oblasti performance, fotografie, architektury, výtvarného a angažovaného umění v rámci mezinárodního projektu kurátorky Nadji Argyropoulou a Institutu úzkosti pracovně nazvaného „mêtis. the wave in the mind and fugitive planning“.

Tématem projektu je představa komplexní situace bankrotu politických systémů, selhání ekonomických modelů, devastujících klimatických dopadů, uprchlické krize a potřeba radikální změny.

Tvůrčí pobyt bude uskutečněn během měsíce září a začátku října 2019 (max. doba trvání rezidence je 30 dní) na ostrovech Syros a Tilos (Egejské moře, Řecko). Tvůrčí pobyt je určen především umělcům a není určen pro studenty středních a vysokých škol vyjma studentů doktorandského studia.

Žadatelé musí mít české státní občanství nebo trvalý pobyt na území České republiky. Účastníkovi budou hrazeny cestovní náklady, pobyt a příspěvek na rezidenci ve výši 900 EUR.

Uzávěrka přihlášek je do 20. května 2019.

Více na http://rezidence.idu.cz/2019/syros-tilos-recko/

Zdroj: www.culturenet.cz

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.