Rezidence v Kunsthalle Gent – výzva pro vizuální umělce/kyně

Kunsthalle Gent vypisuje výzvu pro účast na rezidenčním pobytu, jehož cílem je umožnit umělcům rozvíjet vlastní tvorbu a dát jim příležitost zapojit se do činnosti galerie.

Rezidenční program je určený pro umělce, kolektivy či malé organizace, jež mají zájem o realizaci uměleckého projektu v prostoru Kunsthalle Gent během tříměsíčního rezidenčního pobytu. Zájemci musí předložit návrh projektu, na kterém budou chtít během pobytu pracovat a jehož výstup může být začleněn do doprovodného programu galerie. Program poskytuje umělcům ubytování a rozpočet do výše 5 000 eur, jenž zahrnuje produkční náklady spojené s realizací uměleckého projektu, honorář a cestovní náklady. Doporučená délka trvání pobytu je tři měsíce, může být však přizpůsobena dle domluvy. Rezidence začínají vždy v únoru, červnu/červenci a říjnu.

Uzávěrka pro odeslání přihlášek je 2. června 2019.

Bližší informace najdete zde.

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.