Rezidence pro umělce, kurátory a výzkumníky ve Ville Vassilieff (Paříž)

Umělecká a vědecké platforma The Pernod Ricard Fellowship umožní v roce 2019 čtyřem mezinárodním umělcům, kurátorům a výzkumníkům rezidenci zaměřenou na vztah historie, dědictví a současných společenských otázek.

Již po čtvrté vyhlašuje The Pernod Ricard Fellowship otevřenou výzvu pro podání přihlášek na tříměsíční umělecko-vědeckou rezidenci, která se bude konat v příštím roce v historické vile Villa Vassilieff přímo v centru čtvrti Montparnasse v Paříži.

Výzkumný program Villy Vassilieff nabízí mezinárodním výzkumníkům a profesionálním umělcům především individuální program, spolupráci s předními francouzskými institucemi (např. výzkumné oddělení Centre Pompidou) a přístup k těžko dostupným zdrojům veřejných i soukromých archivů. Mezi hlavní témata, kterými se centrum zabývá patří vztah mezi historickým dědictvím a současnými společenskými otázkami.

Přihlášky je možné zasílat do 31. května 2018.

Více informací naleznete zde.

Zdroj: www.culturenet.cz

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.