PRALIN – Staff Exchange Program – výzva

PRALIN – komunikační platforma, která otevírá spolupráci mezi nezávislými uměleckými scénami v Praze a Berlíně vyhlašuje otevřenou výzvu na Staff Exchange Program. Hlavním cílem je rozvíjet komunikaci a iniciovat uměleckou výměnu (srpen 2020 až červen 2021).

Uzávěrka žádostí: 3. srpna 2020

PRALIN Staff Exchange nabízí profesionálům z Prahy a Berlína možnost poznat uměleckou komunitu v partnerském městě, osobní setkání, která podpoří rozvoj společných projektů. V průběhu jednoho roku budou mít účastníci příležitost se zúčastnit několika festivalů, kulturních akcí, sympozií. V případě zájmu budou účastníkům poskytnuty konzultace o evropských fondech, strategiích pro účinné zahájení, rozvoj a udržování projektů a aktivit mezi Prahou a Berlínem.

Kdo se může přihlásit do programu PRALIN Staff Exchange? Program je otevřen profesionálům z Prahy a Berlína: kulturní manažeři, produkční, projektoví a marketingoví manažeři, pracovníci v oblasti práce publikem, umělečtí ředitelé atd. Žadatelé by měli být v oblasti nezávislé performing arts scény v Praze nebo Berlíně profesionálně aktivní.

V rámci výzvy pro období srpen 2020 až červen 2021 budou vybráni až tři účastníci z Prahy a až tři účastníci z Berlína.

Program zahrnuje:

  •  26. srpna 2020: Digitální zahájení organizátorů s vybranými šesti účastníky.
  •  15.–17. září 2020: Během nultého ročníku konference Culture Get-Together v Praze se všichni poprvé osobně setkají, poznají a zúčastní programu konference a doprovodných kulturních aktivit.
  • 1.–3. října 2020: Účastníci se setkají podruhé během Industry Get-Together v Berlíně a dostanou příležitost představit své plány a nápady v rámci programu Staff Exchange. Kromě oficiálních konferenčních akcí bude připraven i speciální formát Staff Exchange aktivit.
  • Únor 2021 (tři dny): Během festivalu Malá inventura v Praze se účastníci setkají potřetí, budou moci prohloubit spolupráci, kterou navázali, účastnit se uměleckého programu festivalu.
  • Květen 2021 (tři dny): Během Performing Arts Festival Berlin se všichni oficiálně setkají naposledy. Dostanou prostor se veřejně podělit o své zkušenosti a výsledky z programu Staff Exchange, zúčastnit se oficiálního festivalového programu a doprovodných akcí pro profesionály.
  • Červen 2021: On-line zakončení organizátorů s účastníky z obou měst.

Program Staff Exchange navíc umožňuje účastníkům individuální cesty do Prahy/Berlína, aby se mohli potkat s potenciálními nebo již existujícími partnery pro spolupráci. Konkrétní podrobnosti o jednotlivých pobytech budou projednány a rozhodnuty organizátory. Během pobytů v Berlíně budou účastníkům Staff Exchange z Prahy vypláceny diety.

Pošlete životopis a motivační dopis do 3. srpna 2020 kontaktní osobě z vašeho města (viz níže uvedené kontakty).

V motivačním dopisu by měly být uvedeny následující informace:

  • Proč máte zájem o účast v programu?
  • Jaký druh instituce/pracovní oblast v partnerském městě preferujete?
  • Máte již v Praze/Berlíně nějakou navázanou uměleckou spolupráci, kterou byste v rámci Staff Exchange chtěl/a prohloubit?
  • Čeho byste v rámci programu Staff Exchange chtěl/a dosáhnout?

Žadatelé by si měli být jistí, že mohou být přítomni na všech výše zmíněných festivalech, konferencích a aktivitách.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Přihlášky zasílejte: 

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.