Plovoucí svět Clauda Moneta

Ještě do 6. ledna příštího roku mohou milovníci impresionistické malby navštívit ve Vídni výstavu významného představitele tohoto stylu

Claude Monet, The Red Kerchief, Portrait of Mrs. Monet, 1873, oil on canvas. The Cleveland Museum of Art, Estate of Leonard C. Hanna, Jr.. © The Cleveland Museum of Art

nazvanou Claude Monet – A Floating World (Claude Monet – Plovoucí svět), která probíhá v Albertině již od 21. září 2018 a přináší na 100 pláten zapůjčených ze 40 světových muzeí jako například z pařížského Musée d’Orsay, z Museum of Fine Arts Boston, National Gallery London, National Museum of Western Art v Tokiu, či z moskevského Puškinova muzea.

Výstava je tedy velmi reprezentativní přehlídkou umělcova díla, která vznikla také ve spolupráci s Musée Marmottan Monet v Paříži, kde jsou v této soukromé instituci celoročně k vidění práce Clauda Moneta. Retrospektiva umožňuje sledovat vnitřní vývoj tohoto umělce od realistické polohy raného období až k pozdnímu dílu, kdy se Claude Monet (1840–1926) obracel se ve své podstatě v obrazech leknínů z jeho zahrady v Giverny k abstrakní malbě.

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
30    
  
  
    

O bj

Mgr. Blanka Jiráčková (1950) vystudovala Střední knihovnickou školu v Praze, v roce 1978 ukončila studia na FF UK – obory dějiny umění a etnografie, je kurátorkou a kritikem umění. Pracovala v Náprstkově muzeu, Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, ÚLUVu, v Národní galerii v Praze, SČVU, ČFVU. V letech 1990 – 2015 byla šéfredaktorkou čtrnáctideníku výtvarného umění Ateliér.