Nerve Centre (Severní Irsko) hledá pražskou galerii/instituci pro společný projekt o Gilles Caronovi

Projekt s názvem Making Citizens, Making Icons: Gilles Caron and the iconography of civil rights chce tematizovat reprezentaci revoltujících občanů, těl skrze Caronovi fotografie s bohatým, nejen výstavním programem. Krom irského centra zapojí jednu pařížskou a pražskou galerii. Uzávěrka je 22. 11. 2017.

Celý projekt má proběhnout v rámci European Year of Cultural Heritage 2018 a o financování se bude ucházet z výzvy programu Kreativní Evropa. Přehled aktuálních výzev Kreativní Evropy najdete zde. Centrum kreativního mediálního umění Nerve Centre je v tomto zkušeným lídrem. Ze své podstaty se projekt bude zabývat vizuálním uměním, fotografií a vzděláváním ohledně konfliktů. Caron ve své tvorbě kladl obzvláštní důležitost na postavu vrhače kamenů – jako David proti Goliáši. Reprezentace těla v akci je tu jako opakovaná choreografie, vykonávaná kontinuálně napříč revolučními frontami 1968–1969 v Paříži, Praze a Derry/Londonderry.

Podrobný popis a informace o výzvě naleznete zde. Zdroj: kancelář Kreativní Evropa – Program Kultura, 10. 11. 2017 a ProgramCulture.cz

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O bj

Mgr. Blanka Jiráčková (1950) vystudovala Střední knihovnickou školu v Praze, v roce 1978 ukončila studia na FF UK – obory dějiny umění a etnografie, je kurátorkou a kritikem umění. Pracovala v Náprstkově muzeu, Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, ÚLUVu, v Národní galerii v Praze, SČVU, ČFVU. V letech 1990 – 2015 byla šéfredaktorkou čtrnáctideníku výtvarného umění Ateliér.