Modernism For The Future 360/365 – open call

Ve spolupráci s hlavním partnerem projektu Kaunas 2022 (LT), partnery Intercommunale Leidal (B) a Institutem kulturní strategie (UA), oznamujeme otevřenou výzvu na rezidence Modernism For The Future 360/365.

Hnutí modernismu je jedním z nejsilnějších kulturních příběhů současnosti, spojující různé evropské regiony. Pro nás stále představuje nerealizované příležitosti pro mezikulturní dialog, kulturní identitu a rozvoj cestovního ruchu. Mnoho dnešních modernistických objektů v Evropě stojí na „křižovatce“ kde je nutné učinit krok, ať už kvůli zhoršení, zanedbání nebo skrze další faktory. Projekt Modernism For The Future 360/365 [MoFu 360/365] řeší výzvy ochrany globálního modernistického dědictví.

Cílem projektu a výstupem rezidencí je posílit narativ evropského modernistického dědictví, schopnost reflektovat její současný význam pro evropskou a globální společnost prostřednictvím umělecké interpretace a výsledné realizace zaměřené na konkrétní místo.

Hledáme umělce-výzkumníky, jejichž umělecké projekty budou na základě interpretace kulturního dědictví podporovat celostní přístup k udržitelnosti a podporovat otázku významu modernistického dědictví pro naše a budoucí generace.

Bližší informace na https://mofu.industra.space/.

Přihlášky v anglickém jazyce zasílejte na adresu mofu@industra.space.

Zdroj: www.culturenet.cz

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.