Ministerstvo kultury ČR přijímá žádosti o tvůrčí nebo studijní stipendia

Ministerstvo kultury ČR letos přijímá žádosti o tvůrčí nebo studijní stipendia – výběrové řízení je určeno pro fyzické osoby – tvůrce autorských děl, v případě studijních stipendií také pro výkonné umělce a odborné pracovníky, působící v oblasti profesionálního umění, konkrétně v oblasti hudby, divadla a tance, literatury a výtvarného umění.

Žádat lze o podporu tvůrčí umělecké činnosti nebo tvůrčího uměleckého pobytu v tuzemsku či v zahraničí v délce od 6 měsíců do 2 let, jejichž výsledkem je vytvoření uměleckého díla.

Podpora je dále poskytována na studijní pobyt v délce nejméně 1 měsíce na tuzemském či zahraničním uměleckém, vědeckém nebo jiném specializovaném pracovišti.

Bližší informace jsou k dispozici na webu Ministerstva kultury – Zuzana Zahradníčková:

https://www.mkcr.cz/prijimame-zadosti-o-stipendium-na-rok-2018-1776.html

Žádosti o podporu na rok 2018 jsou přijímány do 3. 4. 2018.

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
4    
  
  
    

O bj

Mgr. Blanka Jiráčková (1950) vystudovala Střední knihovnickou školu v Praze, v roce 1978 ukončila studia na FF UK – obory dějiny umění a etnografie, je kurátorkou a kritikem umění. Pracovala v Náprstkově muzeu, Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, ÚLUVu, v Národní galerii v Praze, SČVU, ČFVU. V letech 1990 – 2015 byla šéfredaktorkou čtrnáctideníku výtvarného umění Ateliér.