Drážďanský Zwinger uprostřed saského hlavního města je jedna z nejznámějších barokních staveb v Německu a vedle kostela Frauenkirche nejspíše nejslavnější stavební památka Drážďan. Nacházejí se zde světoznámá muzea a koná se zde řada hudebních a divadelních představení. Jako nádherné místo pro dvorské slavnosti nechal August Silný na počátku 18. století postavit toto barokní umělecké dílo architektem Matthäusem Danielem Pöppelmannem a sochařem Balthasarem Permoserem.
Působivá architektonická kulisa ukrývá ve svých světoznámých sbírkách poklady: V obrazárně »Starých mistrů« okouzluje návštěvníky Raffaelova Sixtinská Madona. Neuvěřitelné množství mistrovských děl z čínského, japonského a míšeňského porcelánu ve Sbírce porcelánu pochází z Augustovy sbírky. Matematicko-fyzikální salon, nejstarší muzeum drážďanského Zwingeru, je dnes jedno z nejvýznamnějších muzejí historických vědeckých přístrojů na světě.

Print Friendly, PDF & Email

1 Nadcházející události

Seřadit podle

These include Raphael’s “Sistine Madonna” as well as Giorgione’s “Sleeping Venus”, Vermeer’s “The Procuress” or Bellotto’s famous panoramic view of Dresden.