Drážďanský Zwinger uprostřed saského hlavního města je jedna z nejznámějších barokních staveb v Německu a vedle kostela Frauenkirche nejspíše nejslavnější stavební památka Drážďan. Nacházejí se zde světoznámá muzea a koná se zde řada hudebních a divadelních představení. Jako nádherné místo pro dvorské slavnosti nechal August Silný na počátku 18. století postavit toto barokní umělecké dílo architektem Matthäusem Danielem Pöppelmannem a sochařem Balthasarem Permoserem.
Působivá architektonická kulisa ukrývá ve svých světoznámých sbírkách poklady: V obrazárně »Starých mistrů« okouzluje návštěvníky Raffaelova Sixtinská Madona. Neuvěřitelné množství mistrovských děl z čínského, japonského a míšeňského porcelánu ve Sbírce porcelánu pochází z Augustovy sbírky. Matematicko-fyzikální salon, nejstarší muzeum drážďanského Zwingeru, je dnes jedno z nejvýznamnějších muzejí historických vědeckých přístrojů na světě.

Print Friendly, PDF & Email

1 Nadcházející události

Seřadit podle

The sound piece “One Million Years (Past and Future 2–6)” is characteristic of the work of the Japanese conceptual artist On Kawara (1933– 2014). In works that often unfolded over decades, he repeatedly turned to time and space as the coordinates of human existence.