ALBERTINA se nachází v historickém srdci Vídně a spojuje imperiální vkus s velkým uměním. Tato budova, bývalý okázalý habsburský palác a muzeum umění mezinárodního významu, láká dnes návštěvníky z celého světa, zvláště ty, kteří jsou zaměřeni na město a kulturu.

Muzeum tvoří díky střeše, kterou vytvořil v roce 2003 Hans Hollein, také architektonický ráz a v rámci svého rozmanitého výstavního programu představuje vynikající umělecká díla od 15. století až do současnosti. Speciální výstavy jako Albrecht Dürer, Van Gogh nebo Raffael dosáhly v minulých letech v ALBERTINĚ návštěvnických rekordů.

Navštivte 365 dní v roce stálé i speciální výstavy, od starých mistrů přes malířství klasické moderny až po současné umění, fotografii a architekturu a neopomeňte ani historické palácové prostory ALBERTINY.

Print Friendly, PDF & Email

1 Nadcházející události

Seřadit podle

The Albertina houses one of Europe’s most important compilations of Modernist art in the form of the Batliner Collection. Its permanent display starts off with such artists of Impressionism and Post-Impressionism as Monet, Degas, Cézanne, Toulouse-Lautrec, and Gauguin. Further highlights include examples of German Expressionism, with the groups of Brücke and Der Blaue Reiter, and the art of New Objectivity, with works by Wacker, Sedlacek, and Hofer. An in-depth focus on Austrian art comprises works by Kokoschka and paintings by Egger-Lienz. The great diversity of the Russian avant-garde is represented by paintings by Goncharova, Malevich, and Chagall. The presentation is topped off by numerous chefs-d’oeuvre by Picasso, ranging from his early Cubist pictures and works from his mature period of the 1940s to superb prints that have not yet been exhibited and paintings from his experimental late period.

Pondělí

10-18

Úterý

10-18

Středa

10-21

Čtvrtek

10-18

Pátek

10-21

Sobota

10-18

Neděle

10-18