ALBERTINA se nachází v historickém srdci Vídně a spojuje imperiální vkus s velkým uměním. Tato budova, bývalý okázalý habsburský palác a muzeum umění mezinárodního významu, láká dnes návštěvníky z celého světa, zvláště ty, kteří jsou zaměřeni na město a kulturu.

Muzeum tvoří díky střeše, kterou vytvořil v roce 2003 Hans Hollein, také architektonický ráz a v rámci svého rozmanitého výstavního programu představuje vynikající umělecká díla od 15. století až do současnosti. Speciální výstavy jako Albrecht Dürer, Van Gogh nebo Raffael dosáhly v minulých letech v ALBERTINĚ návštěvnických rekordů.

Navštivte 365 dní v roce stálé i speciální výstavy, od starých mistrů přes malířství klasické moderny až po současné umění, fotografii a architekturu a neopomeňte ani historické palácové prostory ALBERTINY.

Print Friendly, PDF & Email

3 Nadcházející události

Seřadit podle

The present exhibition at the ALBERTINA Museum focuses on the first 70 years of the etched print: from its beginnings in Dürer’s time to Breugel’s era, which already saw numerous famous and less-famous artists in Germany, Flanders, Italy, and France working in this technique. Approximately 125 etchings will be shown along with drawings, printing plates, and illustrated books.

Encouraged by Courbet, influenced by Manet, and esteemed by Van Gogh, Wilhelm Leibl (1844–1900) was among the most important representatives of realism in Europe. His oeuvre revolves around the uncompromisingly authentic portrayal of human beings.

Warhol bis Richter presents artworks created from the second half of the 20th century to the present. Around 80 works by artists including Anselm Kiefer, Gerhard Richter, Gottfried Helnwein, Andy Warhol, Alex Katz, and Maria Lassnig represent the broad diversity of post-1945 artistic stances.

Pondělí

10-18

Úterý

10-18

Středa

10-21

Čtvrtek

10-18

Pátek

10-21

Sobota

10-18

Neděle

10-18