Interdisciplinární, putovní projekt Think Freedom (Bosna a Hercegovina) hledá partnery

Projekt je zasazen do období 2015 až 2020 a je součástí platformy CONNECT.CREATE.COLLABORATE a částí dílem sochařky Ediny Seleskovic. Think Freedom představuje veřejný, otevřený, umělecký projekt spojující rozličné žánry, zapojující mladé studenty i veřejnost. Má putovat po hostitelských městech a navazovat globální spojení skrze umění. Zájemci se mohou ozývat do listopadu 2017.

Platforma C.C.C. usiluje o propojení kreativních profesionálů z polí kulturního managementu, PR a marketingu v kultuře, kurátorů a umělců. Také chce představit a přiblížit kulturu a současné umění široké veřejnosti. Organizátorem Think Freedom je nezisková organizace z Bosny a Hercegoviny.

Každý z partnerů platformy uspořádá konferenci a sérii přednášek s dalšími zapojenými subjekty, aby vznikla diskuse o kooperativním veřejném umění a současných institucích, které skutečně intereagují s publikem, obzvláštně novou generací. Platformu vždy bude hostit město daného partnera. Setkají se zde umělci, akademici, přednášející, mladí posluchači a veřejnost. Krom teoretičtěji orientované části dojde i na samotnou společnou tvorbu, otevřené kreativní platformy, digitální přesahy, záznam, výstavy a instalace.

Podrobnosti naleznete v přiloženém dokumentaci, jež podstatu platformy a projektu blíže vysvětluje.

Představující katalog

edina.seleskovic@gmail.com

Zdroj: Culturenet.cz

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.