Institute on Social Dynamics (EL) hledá partnery k projektu z oblasti street artu

E2CP (evropský kulturně kreativní projekt) usiluje o využití různých tvůrčích forem street artu jako nástroje pro podporu a zvýšení distinktivní identity, unikátnosti a atraktivity městských částí. Street art jako veřejně orientované umění má v sobě schopnost vyprávět příběhy, které komunikují s občany i návštěvníky. V rámci iniciativy Evropské hlavní město kultury chce i pracovat s kulturním dědictvím v různých kreativních přístupech a proměnit kulturní kapitál […]

E2CP (evropský kulturně kreativní projekt) usiluje o využití různých tvůrčích forem street artu jako nástroje pro podporu a zvýšení distinktivní identity, unikátnosti a atraktivity městských částí. Street art jako veřejně orientované umění má v sobě schopnost vyprávět příběhy, které komunikují s občany i návštěvníky.

V rámci iniciativy Evropské hlavní město kultury chce i pracovat s kulturním dědictvím v různých kreativních přístupech a proměnit kulturní kapitál měst k proměně v jedinečné identity užitečné pro marketing města a urbánní regeneraci. Řečená iniciativa do roku 2021 zapojí 65 měst.

Vítání jsou zájemci z řad sítí, institucí a podniků zabývajících se performativním a vizuálním uměním.

Jedná se o typ projektu usilující o financování z programu Kreativní Evropa, konkrétně plánované výzvy Projekty evropské spolupráce 2019.

Kontakt: Diamantakou Nikoletta, T +306974345720, +302103242427, E institutesocialdynamics@gmail.com, A 59 Panepistimiou str, 10674 Athens, Greece

The post Institute on Social Dynamics (EL) hledá partnery k projektu z oblasti street artu appeared first on Program Kultura.

Zdroj: www.kreativnievropa.cz

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
1    
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.