Evropská komise hledá provozovatele pro Europe Direct v ČR

Evropská komise vyhlásila výběrové řízení na partnerské organizace, které budou v České republice provozovat informační střediska Europe Direct v období 2021–2025.

Výše ročního grantu činí 30 400 eur pro každé středisko na dané období, financovat z nich lze provoz střediska, pořádání akcí a aktivní zapojování občanů do dialogu o evropských tématech. Podpora může plynout také do vlastní publikační i konzultační činnosti a dalších aktivit.

Kromě grantové podpory poskytuje Evropská komise školení pro pracovníky středisek, publikační materiály pro veřejnost i školy či příležitosti k zapojení do celoevropské sítě o více než 400 pobočkách.

Součástí Europe Direct se mohou stát veřejné orgány, ale také soukromé subjekty plnící úkoly veřejné služby, neziskové organizace, vzdělávací zařízení aj. ze všech regionů České republiky s výjimkou hl. m. Prahy a Středočeského kraje, kde je informační činnost pokryta pražským Evropským domem.

Uchazeči můžou předkládat nabídky do 15. října 2020. Více informací i podklady k přihlašování najdete zde.

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.