European Union Prize for Cultural Heritage/Europa Nostra Awards 2018 – výzva k přihlašování

Jde o vrcholnou cenu na poli evropské kulturního dědictví. Zaměřuje se na špičkové konzervace, výzkum, péči, vzdělávání a zvyšování povědomí. Udílení cen proběhne v červnu 2018 v Berlíně a jde o vrchol European Cultural Heritage Summit.

Pro rok 2018 bude ocenění základním nástrojem a médiem ve stejnou dobu probíhajícího Evropského roku kulturního dědictví.

Bude oceněno až 30 úspěšných projektů z celé Evropy. Z těch bude vybráno sedm laureátů, kteří obdrží Grand Prix a 10 000 eur každý, jeden projekt získá Public Choice Award založenou na online hlasování.

Zvláštní pozornost bude věnována evropskému rozměru projektů jako například: spolupráce mezi organizacemi a jednotlivci ve dvou a více evropských zemích / přispění rozvoji smyslu evropské identity a evropské sociální kohezi / obohacení a prohloubení symboliky a estetických hodnot vycházejících z evropské tradice.

Přihlašovat projekty lze do 1. 10. 2017.

www.europeanheritageawards.eu/apply/

info@europanostra.org

 Zdroj: Culturenet.cz

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.