Cartwheel Arts

Cartwheel Arts (Anglie) hledá partnery k projektu Creative Devolution Network for Wellbeing spojujíc

Creative Devolution Network for Wellbeing (CDNW) se má stát evropskou sítí tvořenou 3 organizacemi (uměleckými či zdravotnickými) z 3 zemí EU. Kromě propojení mají vzniknout umělecká díla, produkty, nové rámce a praxe, proběhnout výstavy a podobné aktivity – spojující téma je právě zlepšování kvality života a zdraví skrze uměleckou činnost. Uzávěrka je 18. 1. 2018.

Projekt mimo jiné navrhne nové kreativní nástroje a najde nové zdroje pro rozvoj byznys modelu založeného na expanzi, resilienci a udržitelnosti, a to na neziskové bázi. Také má dojít k zjednodušení mezinárodní mobility relevantních uměleckých děl, podkladů a profesionálů.

Organizátoři by chtěli spolupracovat s organizacemi, k jejichž hlavní projekty mají sociální rozměr, případně přímo užívají uměleckých prostředků k zlepšování zdraví a blahobytu společnosti.

Projekt usiluje  o financování z programu Kreativní Evropa, konkrétně výzvy Projekty evropské spolupráce. Více informací o tomto zde.

Dokument výzvy

Zdroj: www.culturenet.cz

Print Friendly, PDF & Email
Líbil se Vám? Sdílejte článek s ostatními.
     
  
  
    

O lu

Historička umění Lucie Váchová (1975) absolvovala obor dějiny umění a kultury na ÚDU FF UK v Praze. Vedle výtvarné kritiky se věnuje také kurátorství. V letech 2011-15 pracovala v redakci časopisu Ateliér.