4 Nadcházející události

Seřadit podle

Astrid Klein (nar. 1951 v Kolíně nad Rýnem) patří mezi nejuznávanější německé umělce své generace, je laureátkou mnoha ocenění, v roce 1986 se zúčastnila benátského bienále a získala profesuru na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku. Klein pracuje s různými médii včetně kresby, fotografie, textu, instalace a sochy. Je považována za jednu z průkopnic experimentálních velkoformátových fotografických děl.

Prostřednictvím děl FRANCISCA GOYI (1746–1828), SERGEJE EISENSTEINA (1898–1948), and ROBERTA LONGO (1953), dává výstava nazvaná PROOF nahlédnout specifická východiska, na jejichž základě jmenovaní umělci reagovali na sociální, kulturní a politickou komplikovanost své doby.

HONEY, I REARRANGED THE COLLECTION – původně název pracovní skupiny amerického umělce Allena Ruppersberga – je srdečným pozváním k (znovu)objevení sbírky současného umění Hamburger Kunsthalle.

V rámci formátu Neuland – Nová země, uvádí Hamburger Kunsthalle umělce, kteří se svou tvorbou vztahují ke globálním proměnám a otázkám identity. Tentokrát je jím Jose Dávila z Mexika (nar. 1974)

2 Položky

Seřadit podle